Tel.: 272 911 997, Mobil: 725 297 956

Aktuality

Správné čištění a údržba potahů

Potahy na nábytku jsou každodenně vystaveny prachu a dalšímu možnému znečištění, proto vyžadují důkladnou péči. Čalounění je potřeba chránit před přímým slunečním světlem, které škodí textilním vláknům i barvám. Také je potřeba dávat pozor na ostré předměty a drápky domácích mazlíčků. Správné čištění a údržba může pomoci zachovat užitnou hodnotu vašeho čalouněného nábytku. Výrazně prodlouží estetický vzhled a životnost vašich čalouněných výrobků.

Údržba se liší podle druhu potahové látky. Minimálně jednou týden je potřeba potahy důkladně vyluxovat za pomocí nástavců a kartáčů. Alespoň jednou ročně je nutné čalounění vyčistit, u alergiků je to potom častěji. Nejvhodnější metodou je tzv. šampónování pěnou tak, aby nedocházelo k promáčení látky. Šampónování provádějte vždy přesně podle pokynů výrobce saponátových prostředků. Eko kůži lze čistit jen vlažnou vodou s běžnými mýdlovými prostředky. Pro údržbu a čištění přírodní kůže se požívají speciálními prostředky na kůži.

Pokud dojte k nehodě, jako například polití, je nutné vyčistit fleky co nejrychleji, s ohledem na druh skvrny a čalounění. Ještě než se pustíte do čištění čalounění, nejprve si ověřte, zda je čalounění stálobarevné. Pro zvýšení ochrany potahu lze provést impregnaci čalouněného nábytku. Impregnace rovněž zabraňuje opotřebování a oděru materiálu a pronikání prachu do hloubky látky. Pokud se sami necítíte na čištění a údržbu svého čalouněného nábytku, neváhejte oslovit specializovanou firmu, která vám nábytek odborně vyčistí na místě.

Výběr sedacích souprav

Správnou volbou tvaru a potahu sedací soupravy může váš interiér získat nevšední nádech. Ať již se jedná o obývací pokoj, kancelář, či recepci, sedací souprava by měla být jeho dominantou. Zkombinovat atraktivní vzhled s komfortem ovšem nebývá vždy jednoduché. Při volbě je potřeba zohlednit více kritérií, design, pohodlí i účelnost sedací soupravy. Důležité je také zvolit adekvátní velikost, která je uzpůsobena počtu členů domácnosti a dostupnému prostoru.

Moderní sedací soupravy umí být nejen krásné, ale i pohodlné. Základním prvkem sedacích souprav dnešní doby jsou především hladké linie a propracovanost do nejmenšího detailu. Na trhu si své místo nachází i sedačky s nádechem extravagance, které slouží především k vyjádření životního stylu. Přestože sedací soupravy stejně jako ostatní nábytek podléhají módním trendům, jedno by mělo zůstat zachováno, měly by být kvalitně vyrobené a vyhovovat základním zásadám ergonomie. Také volba potahu by měla vycházet vstříc snadné údržbě.

Potahový materiál volíme především podle svého vkusu, interiéru a náročnosti na údržbu. Kožené sedací soupravy vám poskytnou vysoký komfort a vnesou do vašich pokojů dostatek elegance a punc luxusu. Čalouněné sedací soupravy poskytnou pohodlí celé rodině. Nabízí rovněž široký výběr barev, se kterým ji snadno sladíme s ostatním vybavením bytu. Vybavení interiéru je ovšem ryze osobní záležitost a rozhodně nepodléhá módnímu diktátu, při výběru je nejdůležitější, aby se sedací souprava líbila a vyhovovala právě vám.